Het houdt de gemoederen bezig op straat en in de koffiehoekjes: de nieuwe huisstijl die de gemeente de kermis laat aanmeten.
Of je het nu mooi vindt of niet, opvallend is het zeker, de wiebertjes in roze en blauw – lekker fel – en daar over vierkante blokken met daarin ruimte voor TK en wat vreemde fratsels of het jaartal.
Kritiek
Zomaar een bloemlezing van reacties: “Wat heeft dat weer mogen kosten”, “kermis voortaan alleen nog op blauwe zondag en roze maandag?”, “waar zijn die fratsels/golfjes voor”, “tilburg is toch groen/oranje?”, “de kermiskleuren waren toch blauw/geel”, “ik vind het zo kil, geen sfeer”, “dit zou voor een politieke partij kunnen zijn”, “de wiebertjes zijn gejat van de kermis in München” … en zo kunnen we nog wel even doorgaan.
Document
De gemeente publiceerde een document met hierin de uitleg over het nieuwe logo, maar of dat de meningen nu doet bijdraaien ?
Uit het document, over het uitgangspunt: “Het doel is het benadrukken van het absurdisme – de Tilburgse kermis is absurd(istisch)”. Als we dat even googelen, dan komen we op uit “bizar, idioot, krankzinnig, mesjogge, ongerijmd, onzinnig” – dat is het misschien ook wel, maar we vinden er eerder een wat negatieve klank aan zitten als positieve. We missen woorden als: “geweldig, fantastisch, waanzinnig, ongeëvenaard”.
Nog meer uit het document: “tijdloos – een logo vrij van trends en veranderingen”, maar volgens ons is het juist een enorme trend om steeds meer gebruik te maken van “icons en tiles”. securo ivermectina Iets was je 10 jaar geleden helemaal nog niet zag en waarschijnlijk over een poosje ook niet meer, want iedereen doet dat nu.
Natuurlijk “minimale kleuren, maximale impact” is zeker waar, het valt op in het straatbeeld en blauw en roze zijn beide ook nog wel snel met de kermis te rijmen. Het zijn dan niet meer de kleuren die Tilburg lang gebruikte in hun uitingen rondom de kermis. Het is ook geen carnaval, ook al drinken we bijna net zoveel tijdens de kermis.
Waar wij zelf nog het meeste over vallen is dat het design-bureau voor zichzelf wat regels had opgezet: bij “dont’s” staat: “het ordinaire van de kermis vermijden, doe maar normaal dan doe je al gek genoeg, geen kermisclichés gebruiken; reuzenrad, skyline etc”. Het logo mist in ieder geval iedere referentie naar een kermis, dus dat is gelukt.
Traditie
Maar kermis, die bestaat toch al meer dan 400 jaar in Tilburg en is het niet precies dat ordinaire wat hier in de stad die heerlijke sfeer geeft? En hoezo doe maar normaal ? Volgens ons is de roze maandag nu juist zo’n dag dat de meesten even niet normaal hoeven te doen, gezien alle uitdossingen die we dan op straat tegen komen.
Is het alleen maar kommer en kwel ? Welnee, zoals gezegd, het frist de straten op, de kleuren trekken de aandacht wel en volgend jaar is iedereen er aan gewend. ivermec cattle Voor de 2017 editie zijn er waarschijnlijk weer vlaggen voor de Tilburgers en zullen ook de terrassen er mee worden opgeleukt. De bedoeling is natuurlijk om meer eenheid op de gehele kermisroute te krijgen, zodat het evenement zich nog beter gaat onderscheiden in de binnenstad! how to use ivermectin for rosacea

Zelf kijken ? Dat kan HIER